ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

ΕΜΠΟΡΩΝ & ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ

  Covid-19: Yαλοπίνακας, η σωστή επιλογή στα διαχωριστικά προστασίας κοινού | Τελευταίες ενημερώσεις, για εργοδότες και εργαζόμενους 18.05.2020

 δείτε στην κατηγορία Νέα



ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΑ ΜΕΛΗ

Αγαπητοί Συνάδελφοι,

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν τα σεμινάρια τεχνικής κατάρτισης που πραγματοποιήθηκαν για τον κλάδο μας, και είμαστε στη διαδικασία της απόκτησης της πιστοποίησης προσόντων.

Σας γνωστοποιούμε ότι η Πανελλήνια Ομοσπονδία Εμπόρων & Βιοτεχνών Υαλοπινάκων τηρώντας τις δεσμεύσεις της, θα παρουσιάσει τους συναδέλφους που θα προτείνονται σε δημόσιους φορείς και υπηρεσίες, για έργα εξοικονόμησης ενέργειας που θα προκύπτουν σχετικά με τον υαλοπίνακα.

Το πρώτο από αυτά τα έργα είναι το Request 2 Action, στο οποίο συνεργάζεται η ΠΟΕΒΥ με το Κέντρο Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας (ΚΑΠΕ). Το έργο, απευθύνεται σε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς στον τομέα της ανακαίνισης των κτιρίων (κατασκευαστές, προμηθευτές, εγκαταστάτες, πάροχους ενεργειακών υπηρεσιών, υπεύθυνους στη χάραξη πολιτικής, ιδιοκτήτες κατοικιών) και έχει ως βασικό του στόχο τη διάδοση και την προώθηση των συστάσεων που προκύπτουν από τα Πιστοποιητικά Ενεργειακής Απόδοσης (ΠΕΑ) στις κατοικίες. Επίσης, θα δημιουργηθεί μια ανοικτή πύλη ανταλλαγής πληροφοριών μεταξύ όλων των εμπλεκόμενων στον τομέα της ανακαίνισης των κτιρίων, ώστε να αναδειχθούν τα υφιστάμενα εμπόδια, οι βέλτιστες υφιστάμενες πρακτικές και να δοθούν στοχευμένες  πληροφορίες και συμβουλές για την ορθή εφαρμογή των συστάσεων ΠΕΑ στις κατοικίες.

 Σαν δεύτερο βήμα θα αποσταλούν σε όλους τους δήμους και στις περιφέρειες οι λίστες με τα τεχνικά καταρτισμένα και ενεργά μέλη ανά τοπικό Σύνδεσμο, απαιτώντας η προμήθεια και η τοποθέτηση των υαλοπινάκων να γίνεται μόνο από τα μέλη αυτά διασφαλίζοντας την ποιότητα των προϊόντων και τη σωστή τοποθέτηση αυτών.

Όλοι οι συνάδελφοι που εντάχθηκαν για την απόκτηση πτυχίου (πιστοποίηση), έχουν υπογράψει με την Ομοσπονδία και τους Συνδέσμους τους, Οικειοθελές Συμφωνητικό (Δήλωση Συμμόρφωσης) αποδεχόμενοι τις Αρχές Ασφαλείας, τις προδιαγραφές και τα θεσμικά πλαίσια που καθορίζει η ΠΟΕΒΥ για την ασφάλεια των πολιτών. Εφόσον δεν υπάρχει παρέκκλιση οι συνάδελφοι αυτοί θα έχουν την πλήρη νομική και ηθική υποστήριξη της Ομοσπονδίας και των τοπικών Συνδέσμων τους.

Όποιος δεν ανήκει στη μεγάλη οικογένεια του κλάδου και δεν τηρεί τους κανόνες και τις προδιαγραφές της ΠΟΕΒΥ, δεν θα έχει και την υποστήριξή της. Σε πιθανή περίπτωση τεχνικών ατοπημάτων τόσο σε προδιαγραφές όσο και σε ποιότητα, που εγκυμονούν κινδύνους για την ασφάλεια του καταναλωτή (ή για την εξαπάτηση του), η Ομοσπονδία εκπροσωπώντας τους παρακάτω συναδέλφους  θα κινείται αυτεπάγγελτα για την διόρθωση του προβλήματος.

Ακολουθεί η λίστα με τα τεχνικά καταρτισμένα μέλη ανά Σύνδεσμο της Ελλάδας: 

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ

1

Λούσης Χρήστος

33

Βουλής Σταμάτης

2

Αβραμόπουλος Χρόνης

34

Κωνσταντώνης Αντώνης

3

Αβραμόπουλος Αριστείδης

35

Γαλανάκης Γεώργιος

4

Βαζούρας Ιωάννης

36

Τσακανίκος Δημήτρης

5

Κατσακιώρης Αθανάσιος

37

Σταμέλος Ευάγγελος

6

Κιοσεφίδης Σάββας

38

Κορωνίδης Παναγιώτης

7

Παγκράτης Ιωάννης

39

Σπατιώτης Φώτης

8

Σηφάκης Νικόλαος (του Γεωργίου)

40

Κοτζιάς Πέτρος

9

Τουμπανιάρης Χρήστος

41

Σταθόπουλος Νικόλαος

10

Κιούσης Παναγιώτης (του Αθανάσιου)

42

Cirstica Marcel

11

Μούγιος Ιωάννης

43

Περήφανος Νικόλαος

12

Αθανασιάδης Παύλος

44

Κατσακιώρης Γεώργιος

13

Λιβάνης Σπύρος

45

Γαβρίδης Παναγιώτης

14

Μπεχλιβανίδου Μαρία

46

Πέτσης Χρήστος

15

Ραΐσης Μανώλης

47

Τουμπανιάρης Δημήτριος

16

Σηφάκης Εμμανουήλ (του Νικολάου)

48

Βαλαλής Πολύζος

17

Σηφάκη Βαρβάρα

49

Κιούσης Παναγιώτης (του Θεοδώρου)

18

Κανέλλος Κωνσταντίνος

50

Κανέλλος Δημήτριος (Γεώργιος)

19

Κρασαδάκης Ευάγγελος

51

Θωμάτος Μελέτιος

20

Κανέλλος Δημήτριος (Κωνσταντίνος)

52

Θωμάτος Ιωάννης

21

Κατσίκης Ιωάννης

53

Οικονόμου Ιωάννης

22

Μάχος Ανδρέας

54

Χαμσό Μοχάμαντ

23

Σελέκος Δημήτρης

55

Καραπιπερίδης Ιωάννης

24

Βεργόπουλος Νικόλαος

56

Τουρκομένη Ελεούσα

25

Παπάογλου Γεώργιος

57

Τζωρτζακάκης Δημήτρης

26

Σηφάκης Εμμανουήλ ( του Στέφανου)

58

Τζωρτζακάκης Βαγγέλης

27

Ρούσσος Λεωνίδας

59

Καλογερόπουλος Γρηγόρης

28

Καρανικολής Πέτρος

60

Ευθυμιόπουλος Χρήστος

29

Ιωάννου Κωνσταντίνος

61

Γουλάκος Ιωάννης

30

Τριανταφύλλου Ιωάννης

62

Μητρόγιαννης Νικόλαος

31

Μελισσάς Γεώργιος

63

Ηλιόπουλος Νικόλαος

32

Μάχου Ευδοκία

64

Πασιάς Νικόλαος

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ & ΚΑΘΡΕΠΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ & ΚΕΝΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

1

Αδάμου Ειρήνη

25

Κύρλος Δημήτρης

2

Ανασίδης Γεώργιος

26

Στανίτσας Αθανάσιος

3

Βασιλούδης Γεώργιος

27

Τουμπίδης Αθανάσιος

4

Βορδούνας Γεώργιος

28

Χατζηπαντσούδης Κωνσταντίνος

5

Γαλεάδης Αναστάσιος

29

Χατζής Ευάγγελος

6

Γαραμτζίδης Γρηγόριος

30

Κρεβαίκας Πέτρος

7

Γιουμίδης Συμεών

31

Παναγιώτου Χρήστος

8

Γκολεμά Δήμητρα

32

Ταραράς Παναγιώτης

9

Γυμνόπουλος Δημήτριος

33

Κοντογιάννης Ηλίας

10

Δελητζά Μαγδαληνή

34

Κουπουρτίδης Στυλιανός

11

Κλούντζος Άγγελος

35

Αμπεριάδης Λάζαρος

12

Κλούντζος Κωνσταντίνος

36

Χριστουλάκης Κωνσταντίνος

13

Κουκουρίκος Νικόλαος

37

Mone Αristir

14

Κυριακίδης Χαράλαμπος

38

Ζήσης Αθανάσιος

15

Κωστής Στυλιανός

39

Πάτσικας Βασίλειος

16

Λάκης Αναστάσιος

40

Ελευθεριάδης Ιωάννης

17

Μαγλάρας Δημήτρης

41

Ξενίδης Σπάρτακος

18

Μερτζάνης Δημήτρης

42

Μαγνήσαλης Ευάγγελος

19

Μερτζάνης Παναγιώτης

43

Μίχος Θεόδωρος

20

Μίνως Μίνως

44

Bicja Florenc

21

Μότσης Στυλιανός

45

Φειζίδης Δημήτρης

22

Νακόπουλος Παναγιώτης

46

Παπαπαναγιώτου Πέτρος

23

Παπαμόσχου Βασίλειος

47

Μακρής Αθανάσιος

24

Πάσχου Μαρίνα

48

Πουλουτίδης Ευστάθιος

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

1

Δημητρέλης Γεώργιος

5

Καραδαγλής Αδάμ

2

Καλπάκης Γεώργιος

6

Μανιός Βασίλειος

3

Κομνηνός Παντελεήμων

7

Τσακιράκης Μαυρουδής

4

Καρμανιώλας Θεόδωρος

8

Ζαφειρόπουλος Στυλιανός

 

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΕΜΠΟΡΩΝ ΥΑΛΟΥΡΓΙΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΘΡΑΚΗΣ

1

Μυρμηλιάγκος Ευάγγελος

11

Χαρτοματζίδης Αλέκος (του Κων/νου)

2

Γύλος Ιωάννης

12

Χαρτοματζίδης Αλέξανδρος (του Νικολάου)

3

Δουλούδης Λάμπρος

13

Χατζηαναστασίου Αλέξανδρος

4

Κερατίδης Θεόδωρος

14

Χατζηιωαννίδης Κοσμάς

5

Ασλανίδης Αθανάσιος

15

Δουλούδης Αθανάσιος

6

Μακρίδης Δημήτριος

16

Κερέμης Δημήτριος

7

Μυρμηλιάγκος Ζήσης

17

Χαλήλ Ιμπραήμ

8

Πασχαλίδης Δημήτριος

18

Αχμέτογλου Ντεμίρ

9

Ταφανίδης Ιωάννης

19

Αχμέτογλου Οούζ

10

Τσερκινίδης Ελευθέριος

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ ΗΠΕΙΡΟΥ ΛΕΥΚΑΔΟΣ

1

Καλλής Γεώργιος

9

Λιώλης Θωμάς

2

Σύμπας Γεώργιος

10

Κώνστας Δημήτριος

3

Καλλής Θεόδωρος

11

Τσουγκάρης Χρήστος

4

Βαγενάς Νικόλαος

12

Τσάνος Νικόλαος

5

Σταμούλης Γεώργιος

13

Λαζάρου Ιορδάνης

6

Ρομπότη Αμαλία

14

Κορδιάς Κωνσταντίνος

7

Μπακόλας Κωνσταντίνος

15

Κορδιάς Νικόλαος

8

Μέγας Γεώργιος

 

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΜΟΡΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1

Μελίδης Βασίλειος

6

Μισφούτ Δημήτριος

2

Μελίδης Αλέξανδρος

7

Κατωμέρης Ιωάννης

3

Μελίδης Παναγιώτης

8

Κούτμος Κωνσταντίνος

4

Βλάχος Κωνσταντίνος

9

Κουτρούλης Κωνσταντίνος

5

Σουέρεφ Γεώργιος

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

1

Κάββαλος Στυλιανός  (του Εμμανουήλ)

13

Νεόπουλος Αθανάσιος (του Στυλιανού)

2

Κάββαλος Γεώργιος - Χρήστος  (του Γεωργίου)

14

Κάββαλος Εμμανουήλ (του Στυλιανού)

3

Πρινιωτάκης Σωκράτης

15

Γαργαρουνάκης Νικόλαος

4

Φαζός Εμμανουήλ

16

Κάββαλος Γεώργιος (του Εμμανουήλ)

5

Σταυρουλάκης Γεώργιος

17

Μακάρογλου Αθανάσιος

6

Γεωργακάκης Παύλος

18

Γαργαρουνάκης Ζαχαρίας

7

Γεωργακάκης Ελευθέριος

19

Λιαδάκης Αναστάσιος

8

Γιαννούλης Πέτρος

20

Παρασύρης Νικόλαος

9

Κοκκολοδημητράκης Κωνσταντίνος

21

Νεόπουλος Ευάγγελος (του Ηλίας

10

Σταματάκης Εμμανουήλ

22

Στειακάκης Ευάγγελος

11

Νεόπουλος Γεώργιος ( του Γρηγορίου)

23

Κάββαλος Στυλιανός  (του Γεωργίου)

12

Νεόπουλος Αθανάσιος (του Γρηγορίου)

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ & ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ

1

Οικονόμου Νικόλαος

13

Κελεσίδου Αικατερίνη

2

Κουλαξής Ιωάννης

14

Σιρδένης Πέτρος

3

Μαξιμιάδης Αθανάσιος

15

Παπαρισούλης Απόστολος

4

Κουλαξής Συμεών

16

Τσαγγαράς Αθανάσιος

5

Ζαφειρίου Σταύρος

17

Τεκέδης Θεόδωρος

6

Καψιώχας Λάμπρος

18

Κοντόπουλος Ευστράτιος

7

Κίτσιος Πέτρος

19

Πλεξίδας Χρήστος

8

Καραφυλλίδης Απόστολος

20

Μπλέντζας Κωνσταντίνος

9

Ποτακίδης Ιωάννης

21

Κομπογιάννης Νικόλαος

10

Ποτακίδης Δημοσθένης

22

Τσιάρας Δημήτριος

11

Δεληντσιώτης Ιωάννης

23

Μήλιος Κωνσταντίνος

12

Σακαρέτσιος Αθανάσιος

24

Αλαφροπάτης Αθανάσιος

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ & ΚΑΘΡΕΠΤΩΝ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

1

Κότογλου Ιωάννης

2

Σκρέτας Ευάγγελος

3

Αράπογλου Ανδρέας

4

Κότογλου Ανέστης

5

Παπαδόπουλος Χρήστος του Μιλτιάδη

6

Σαμαρτζής Παναγιώτης

7

Παπαδόπουλος Ιωάννης

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ-ΕΜΠΟΡΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ Ν.ΗΛΕΙΑΣ

1

Κουλούρης Γεώργιος

9

Κρέμης Δημήτριος

2

Χριστοδουλόπουλος Κωνσταντίνος

10

Κρέμης Πέτρος

3

Καλαμαράς Γεώργιος

11

Ζορμπάνος Παναγιώτης

4

Διονυσόπουλος Χαράλαμπος

12

Κολοβάδης Κωνσταντίνος

5

Κατέβας Ανδρέας

13

Τζουανόπουλος Παναγιώτης

6

Κατέβας Ιωάννης

14

Κατέβας Αθανάσιος

7

Κανελλόπουλος Χρήστος

15

Πολιτικός Κωνσταντίνος

8

Αγαλιώτης Γεώργιος

16

Αγαλιώτης Ευστάθιος

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ Ν. ΑΧΑΙΑΣ

1

Γαρουφαλής Γεώργιος

11

Ανεσιάδης Θεόδωρος

2

Πελεκάνος Ανδρέας

12

Βαλεντίνος Ιωάννης

3

Καραντώνης Θεοφάνης

13

Ραψομανίκης Ανδρέας

4

Βαρνακιώτη Ελευθερία

14

Γουλιάμης Παναγιώτης

5

Βλάχου Παναγιώτα

15

Αραβαντινός Χαράλαμπος

6

Μπαζιώτης Βασίλειος

16

Νικολόπουλος Βασίλειος

7

Αρβανιτόπουλος Σωκράτης

17

Σουλελές Δημήτριος

8

Δημόπουλος Χρήστος

18

Ανεσιάδης Σωτήριος

9

Σκόνδρας Θεόδωρος

19

Ταμβάκης Νεκτάριος

10

Αντωνόπουλος Σωτήριος

20

Τζαμτζής Χρήστος